Odstraňovanie tetovania

Laserové odstraňovanie tetovanie prístrojom NDYAG Q switch laser

Odstraňovanie tetovania alebo permanentného make-upu (PMU) špičkovým modulárnym prístrojom Ignition NDYAG Q switch laser tattoo removal pre odstránenie tmavomodrého, čierneho a farebného   (červené, hnedé, oranžové, žlté, fialové) pigmentu tetovania.

Q-Switched Nd: YAG laser vyžaruje svetlo danej vlnovej dĺžky vo vysokom vrchole energie impulzu a v nanosekunde svetlo preniká do tkaniva a je absorbované pigmentom, kde sa pigmentové častice rozbijú na kúsky, roztrieštia do malých častíc, ktoré pohltia  fagocyty a následne sa vylúčia lymfatickým systémom. Q-Prepínač laserové systémy môžu  odstrániť všetky typy tetovania s minimalnými alebo žiadnymi jazvami.  Odstraňuje profesionálne a amatérske tetovanie, rovnako ako traumatické vypigmentovanie pokožky, vyplývajúce z nehôd ako napr. asfalt, tuš a pod.

Pri odstraňovaní tetovania laserom vznikajú na povrchu pokožky  biele bodky ako reakcia na absorpciu laserovej svetelnej energie, ktorá zvyčajne trvá niekoľko minút.

Regenerácia pokožky, kompletné uzdravenie zvyčajne trvá 4 do 6 týždňov. V niektorých extrémnych prípadoch môže aj 3 mesiace.

Svrbenie a pľuzgiere sa bežne vyskytujú po ošetrení zvyčajne  8-72 hodín, môže trvať 1 až 2 týždne a dlhšie. Keď sa chrastičky oddeľujú od kože v ošetrovanej oblasti môže pokožka vyzerať bledo, alebo ružovo.

Hemoglobín tkaniva má silnú absorpciu pri vlnovej dĺžky 532nm, preto sa zvyšuje riziko opuchov, povrch kože zbledne, vzniká epidermálna nekróza, určitá strata pigmentu alebo pigmentácie. Vzhľadom k individuálnemu imunitnému systému jedincov je rôzna dĺžka doba hojenia.

Žiaden laser nedokáže odstrániť tetovanie na prvýkrát. Po prvom sedení tetovanie bude bledšie, ale na celkové odstránenie tetovania je  potrebné absolvovať 3-4 sedenia, záleží od farby pigmentu, hĺbky implantácie pigmentu a iných faktorov.